Beyin Cerrahi

Anasayfa / Tıbbi Birimlerimiz / Beyin Cerrahi

Boyun Fıtığı: Boyun, sırt, omuz, kol ağrısı, uyuşma, güçsüzlük ortaya çıkar. Ağrı, his kusuru ve kuvvet kaybı şikayetleri olur. Erken dönemde istirahat, kas gevşetici ve ağrı kesici tedaviler uygulanır. Şikayetler geçmezse yapılacak tetkiklerle , kesin tanı konduktan sonra cerrahi girişim yapılır.

Bel Fıtığı: Bel ağrısı, bacak ağrısı, bacakta uyuşma, incelme, güçsüzlük şikayetleri olur. Erken dönemde istirahat, kas gevşetici ve ağrı kesici tedaviler uygulanır. Şikayetler geçmezse yapılacak tetkiklerle , kesin tanı konduktan sonra cerrahi girişim yapılır.

Beyin Kanaması: Genellikle; baş ağrısı, kusma, bilinç değişikliği, vücut yarısında güçsüzlük, konuşma bozukluğu bulguları ortaya çıkan beyin kanaması; beyni besleyen damarlardan bir veya bir kaçından dışarı kan sızması sonucu, kanla beslenen bölgenin çalışamaz duruma gelmesi durumudur.

Kliniğimizde beyin kanamasına Bilgisayarlı Beyin Tomografisi ile tanı konulmaktadır. 

Beyin Tümörü: Beyin Tümörü; baş ağrısı, kusma , sara tarzında bayılma nöbetleri, ilerlemiş dönemlerde (Beyinde yerleştiği yere göre) vücudun bazı bölgelerinde felç belirtileri ve kişilik bozuklukları, bazı yeteneklerde (hesap yapma, yazı yazma gibi) bozulma gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır.

Kliniğimizde belirtiler sonucunda konulacak kesin teşhis için kafa içini ve beyini görüntülemek amacıyla Beyin Tomografisi çekilir.

Tıp merkezimizde Beyin Cerrahi bölümümüzde, aşağıdaki alanlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır.

 Bel ve Boyun Fıtığı , Disk hastalıkları
 Periferik Sinir Sıkışmaları
 Karpal Tünel Sendromu
 Kafa Travmaları
 Omurilik Travmaları
 Beyin Kanamaları
 Beyin ve Omurilik Tümörleri
 Sinir Sisteminin Doğuştan Olan Anormallikleri
 Çocuklarda beyin ve sinir hastalıkları

 

Alanında Uzman

Beyin Cerrahi Doktorlarımız

Language