İç Hastalıkları (Dahiliye)

Anasayfa / Tıbbi Birimlerimiz / İç Hastalıkları (Dahiliye)

Dahiliye (İç Hastalıkları)

İç Hastalıkları Bölümü öncelikle sağlıklı yaşamın gerekliliklerini sunarak hastalıkları önlemeyi, hipertansiyon, diyabet gibi kronik hastalıkların yönetimini özenle yaparak hastalıkların neden olduğu organ hasarlarını azaltmayı amaçlıyor.Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği’nin tanımlamasında olduğu gibi; iç hastalıkları ya da dahiliye bölümü, erişkinlerin sağlık sorunlarını çözmek için çalışır. 

İç hastalıkları uzmanları, yani erişkinlerin doktorları, gençlik çağından başlayıp yaşlılığa uzanan yetişkinlik sürecinde, en basit ve sık görülen sağlık sorunlarından, en karmaşık ve nadir rastlanan sağlık sorunlarına kadar her aşamada tüm erişkinlerin yanındadır.

İç hastalıkları bölümü diğer branşlarla da yakın çalışır. Tanı koymakta güçlük çekilen hastalarda, ameliyat öncesi veya sonrasında sorunları olan hastaların tedavisinde pek çok diğer uzmanlık dalına mensup doktorlar tarafından konsültasyon için sıklıkla başvurulan bölümdür. Özellikle zor tanı konulabilecek hastalıkları çözmede, ciddi kronik hastalıkların ve birden fazla hastalığı olan hastaların tedavisi ve izlenmesinde rol oynar. 

Dahiliye bölümümüzde üst ve alt solunum yolu hastalıkları, ateşli hastalıklar, hipertansiyon, şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, kolesterol ve diğer kan yağları yükseklikleri, sindirim sistemikaraciğer ve safra kesesi hastalıkları, akciğer hastalıklarıböbrek hastalıkları, kansızlık ve kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar, kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisi gerçekleştirilir. 

Genel Dahiliye,

Göğüs Hastalıkları,

Hematoloji

Onkoloji,

Nefroloji,

Endokrinoloji

Kardiyoloji

Romatoloji ve Gastroenteroloji dallarında hizmet verir.

Tanı ve Tedavi Hizmetlerimiz

 Kan Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
 Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları
 Karaciger Hastalıkları
 Tiroid Hastalıkları
 Romatizmal Hastalıklar
 Sindirim Sistemi Hastalıkları
 Bağışıklık Sistemi Hastalıkları (İmmunolojik)
 Endokrinolojik (Hormanal) Hastalıklar
 Solunum Sistemi Hastalıkları
 Genel Sağlık Kontrolü (Check-up)
 Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatrik)

Alanında Uzman

İç Hastalıkları (Dahiliye) Doktorlarımız

Language