Kış Aylarında Bağışıklık Güçlendirici Besinler

Anasayfa / Makaleler / Kış Aylarında Bağışıklık Güçlendirici Besinler
Kış Aylarında Bağışıklık Güçlendirici Besinler

Kış aylarında bağışıklığınızı güçlendirecek besinleri sizler için derledik. Sağlığınız için vitamin testlerinizi kurumumuzda yaptırabilirsiniz.

Havuç

Havuçlar A vitamini bakımından zengindirler. Aynı zamanda iyi bir antioksidan, potasyum, K vitamini, sodyum, fosfor, kalsiyum, C vitamini, niasin ve B6 vitamini kaynağıdır. Kış aylarında bağışıklığı güçlendirmede önemli bir rol oynar.

Yaban Mersini

Yaban mersini iltihaplanmaya karşı etkilidir. Doğal antibiyotik özelliği ile vücuttaki bakterileri temizler. Taze olarak tüketildiğinde kanı temizler.

Ceviz

Ceviz, içerisinde bulunan Omega 3 yağ asitleri sayesinde kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Brokoli

Brokoli bol miktarda C vitamini ve K vitamini içerir. K vitamini, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor açısından da zengin olduğu için kemik ve dişleri güçlü tutar. Bağışıklık sistemini korur, iltihaplanmayı önler.

Zencefil

Zencefil, kramplara iyi gelmekle birlikte mide yatıştırıcı bir kök bitkidir. Düzenli olarak tüketildiğinde, özellikle kış aylarında görülen bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Language