Magnezyum İçeren Besinler

Anasayfa / Duyurular / Magnezyum İçeren Besinler
Magnezyum İçeren Besinler

Sağlıklı bir yaşam için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin yeterli miktarda alınması önemlidir. Magnezyum içeren besinlerin düzenli olarak tüketilmesi sağlık için oldukça önemlidir. Magnezyum, kan ve kas sistemi için oldukça önemlidir. Hücrelerin büyümesine ve yenilenmesine katkı sağlar. 

Magnezyum bakımından zengin besinleri sizler için derledik.

Bitter Çikolata

Bitter çikolata yağ yakımını hızlandırarak günlük magnezyum ihtiyacını karşılamanıza yardımcı olur. Lezzetli ve yemesi keyifli olan bu besin gün içerisinde tüketildiğinde enerji verir. 

Avokado

Avokado, günlük magnezyum ihtiyacının %15’ini karşılamanızı sağlar. Lif içerir ve hastalıklara karşı direnç oluşturur. Avokadoyu salatalarınızda ve sade olarak tüketebilirsiniz. 

Ispanak

Yeşil yapraklı bitkilerden olan ıspanak, düzenli olarak tüketildiğinde magnezyum eksikliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. 

Taze Fasülye

Magnezyumun yanında kalsiyum ve demir içeren taze fasülye az yağlı olarak tüketildiğinde sağlıklı beslenmenize yardımcı olur ve günlük magnezyum ihtiyacını karşılar. 

Language