Sünnet Sonrası Dikkat Edilecekler

Anasayfa / Duyurular / Sünnet Sonrası Dikkat Edilecekler
Sünnet Sonrası Dikkat Edilecekler

1. Sünnet sırasında yapılan lokal anestezinin etkisi 2-3 saat içerisinde kaybolacağından evde ağrı başlayabilir. İlk gün ortalama 6-8 saat ara ile ağrı kesici şurupları önerilen dozda verebilirsiniz. Bebeklerde gerekirse (Paranox S-120) fitil de kullanılabilir.

2. Sünnet bölgesindeki sargıların ilk gün orada durmasında yarar vardır, her tuvaletten sonra veya bez değişiminden sonra krem sürülmesini öneririz.

3. Çocukların ilk 24 saat mutlaka istirahat etmeleri gerekmektedir, yoksa sızıntıları artar.

4. Sünnet sonrası ve sargı açılırken kılcal damarlardan az sızıntı olabilir, çamaşırı hafif kan olabilir normaldir, telaşlanmayın, üzerine bir gazlı bez örtüp kapatıp giydirin, kanın kendiliğinden sızması duracaktır. Herhangi bir pansumana gerek yoktur. Sürekli kanama olması durumunda mutlaka kontrole getiriniz.

5. Her sünnet sonrası ödem normaldir, meraklanmayın. Sünnet bölgesinde altından sarı su sızarsa bu sürülen pomadlar ve derinin altında sızan normal yara sıvısıdır, önemsemeyin. Sünnet sonrası pipinin orta hattının geriye doğru günde 2-3 defa sıyrılması olası yapışıklıkları önleyecektir.

6. Özellikle sünnet öncesi sünnet derisinin geriye sıyrılmadığı, ucunun dar ve kapalı olduğu sünnetlerde penis başında işlem sonrası kızarma ve kabuklanma olacaktır, normaldir. Zamanla renk değişecektir. Özellikle bu yapışık sünnet sonrası pipinin orta hattının geriye doğru günde 2-3 defa sıyrılması olası yapışıklıkları önleyecektir.

7. Sünnetten 3-4 gün sonra banyo yaptırılabilir.

8. Dikişler yara iyileştikten sonra kendiliğinde düşmeye başlayacak, kabuklar soyulacaktır.

9. Tüm bunlara rağmen yine de kafanıza takılan soru olursa bizi arayabilirsiniz ya da kuruma direkt müracaat edebilirsiniz.

*ÖZEL KIRAÇ YENİHAYAT TIP MERKEZİ GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ SUNAR.*

Language